Alternate Text

نام بازی


Arc Continuum

شئ باستانی در خدمت گروه مقاومت

سبک بازی:

اکشن-ماجرایی

پلتفرم:

pc

سال:

2017

شرکت سازنده:

Akimbo Creations

Arc Continuum یک بازی با ژانر اکشن-ماجراجویی (Action-Adventure) است که دارای دوربین سوم‌شخص است. بازی در سال 2017 برای رایانه‌های شخصی انتشار یافته و دارای بخش‌های تک‌نفره (Single Player) و چندنفره (Multiplayer) است که در بخش گروهی نیز داستان بازی به صورت همکاری‌کننده (Co-op) دنبال می‌شود. فضای بازی علمی-تخیلی است، سیاره‌ای خیالی که بیشتر سطح آن را بیابان‌های بی آب و علف پوشانده‌اند و جمعیت اندکی ساکن آن هستند. Kassar یک نژاد بیگانه است که این سیاره را مورد حمله قرار داده و هم‌اکنون سیاره تحت کنترل این نژاد بیگانه است. جریانات بازی حول محور شئ به نام Arc می‌گردد که می‌تواند به مچ دست بسته شده و اگر صاحب آن از توانایی‌هایش آگاهی کافی داشته باشد می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. Arc توسط نیروی مرموزی که در اعماق سیاره وجود دارد تغذیه شده و توانایی اصلی آن قابلیت دست‌کاری در زمان است. داستان بازی با پناه دادن به یکی از اعضای مقاومت (گروه ضد بیگانه‌ها) توسط قهرمان داستان آغاز می‌شود. او به همراه فرد فراری شروع به کشف توانایی‌های Arc و ارتباط آن با سیاره می‌کند. در ادامه قهرمان داستان نیز به گروه مقاومت می‌پیوندد تا کاسارها را از سیاره بیرون کنند. روند بازی همانند جریان داستانی آن، بسیار وابسته به Arc است. بازیکن توسط توانایی‌های آرک می‌تواند خود را به نقاط غیر قابل دسترس برساند و یا با کند کردن زمان موقعیت خود را به دشمنان برتری دهد. تقریبا می‌توان در هیچ جای بازی مرگ را تجربه نکرد و با استفاده توانایی آرک به چند ثانیه قبل از مرگ بازگشت. برای انجام تیراندازی‌ها در بازی اسلحه‌های مختلفی وجود ندارد و در واقع حالت‌های مختلف آرک، امکان استفاده از آن را به عنوان سلاح‌های مختلف می‌دهد. می‌توان آن را بر روی حالت اسلحه تک‌تیراندازی (Sinper) و یا بر روی اسلحه اتوماتیک قرار داد و در موقعیت‌های مختلف از آن‌ها استفاده کرد. به لحاظ کیفی بازی در سطح مطلوبی قرار ندارد، و تیراندازی و کنترل شخصیت حالتی لذت‌بخش ندارند و حس لذت را به مخاطب انتقال نمی‌دهند. گرافیک بازی به نسبت زمان ساخت و سبک بازی مناسب نیست. روند بازی هیجان خود را برای مدت طولانی حفظ نمی‌کند و تکراری می‌شود. انجام این بازی فقط به افرادی که به حال و هوای داستانی آن علاقه دارند پیشنهاد می‌شود.

افرادی که قصد تهیه این بازی را دارند باید توجه داشته باشند که به سبب وجود محتوای آسیب‌رسان خشونت در سطح متوسط، انجام آن برای کودکان و خردسالان مناسب نیست. افراد و موجودات فضای در درگیری‌ها مسلحانه کشته می‌شوند، که مرگ آن‌ها با نمایش اندکی خون همراه است. ESRA انجام این بازی را برای افراد بالای 15 بدون آسیب می‌داند.

نام بازی

City of Brass

پلتفرم

pc

سال

2017

شرکت سازنده

Uppercut Games Pty Ltd

بازی City of Brass یک بازی با ژانر اکشن (Action) است که خواص سبک فرار از سیاه‌چال (Dungeon Crawl) را نیز در خود دارد. دوربین بازی اول‌شخص بوده و فقط دارای بخش تک‌نفره (Single Player) است. بازی در سال 2017 و برای کنسول‌های PS4، Xbox ONE و رایانه‌های شخصی انتشار ...ادامه مطلب