Alternate Text

نام بازی


Lego The Incredibles

شگفت‌انگیزان و نجات دنیا

سبک بازی:

اکشن-ماجرایی

پلتفرم:

pc

سال:

2018

شرکت سازنده:

TT Games

Lego The Incredibles یک بازی در ژانر اکشن-ماجرایی (Action-Adventure) با دوربین سوم‌شخص است. بازی دارای بخش‌های تک‌نفره (Single Player) و چندنفره (Multiplayer) بوده و در سال 2018 برای کنسول‌های PS4، Xone، Nintendo Switch و رایانه‌های شخصی انتشار یافته است. فضای بازی دنیای‌باز (Open world) است و جریان بازی در دو شهر خیالی اتفاق می‌افتد. بازی دارای فضایی خیالی و غیر واقعی است که پر از اَبر قهرمان‌هایی با توانایی‌های خارق‌العاده می‌باشد. گرافیک بازی کارتونی است و همه چیز از قطعات Lego ساخته شده است. داستان بازی ادامه‌ای بر دو فیلم The Incredibles و  Incredibles 2 است که باید اشاره کرد با وجود شخصیت‌های دیگر، تمرکز روایت داستان بر روی آقای شگفت‌انگیز و خانواده اوست. البته به دلیل اینکه مخاطب هدف این بازی، کودکان و نوجوانان هستند جنبه‌‌ها و ابعادی از داستان که فقط مناسب افراد بزرگسال است، در بازی آورده نشده است. در کل داستان بازی به درگیری ابرقهرمانان با ضد قهرمانان پرداخته و نجات مردم از افراد شرور محوریت آن را شکل می‌دهد. روند بازی مشابه دیگر بازی‌های Lego بوده و تفاوت خاصی در آن وجود ندارد. قهرمان به نقاط مختلف رفته و در آن ناحیه توسط توانایی‌های خاص خود به مبارزه با افراد شرور پرداخته و دست به حل معماهای ساده‌ای می‌زند. در خصوص کیفیت بازی باید گفت که از لحاظ گرافیک در سطح مناسبی قرار دارد. فضاهای فیلم در بازی به خوبی بازسازی شده‌اند و تعادل خوبی بین مبارزه و حل معما در روند بازی دیده می‌شود. اما از سوی دیگر باید اشاره کرد که روند بازی بسیار تکراری است و از سالیان پیش تا حالا تغییری نداشته است و رانندگی با وسایل نقلیه مختلف بیش از حد سخت و عذاب‌آور است. انجام این بازی فقط به علاقه‌مندان سری بازی‌های Lego پیشنهاد می‌شود.

پدر و مادری که قصد تهیه این بازی را برای فرزند خود دارند بهتر است نکاتی را خصوص عناصر آسیب‌رسان آن بدانند. محتوای آسیب‌رسان موجود شامل ترس بسیار خفیف به دلیل وجود ضد قهرمانانی با چهره‌های خاص است. خشونت موجود در بازی به سبب وجود مبارزات بسیار زیاد است، البته از جایی که در بازی همه چیز از قطعات Lego ساخته شده است، نابودی آن‌ها نیز حس و حالی کارتونی و غیر واقعی دارد و تأثیر منفی آن فقط بر روی خردسالان و کودکان است. در قسمت‌هایی از بازی شخصیت‌ها با یکدیگر شوخی‌های ناپسند (مثل آروغ زدن) انجام می‌دهند که سطح محتوای ناهنجاری‌های بازی را تا حد کمی بالا می‌برد. ESRA انجام این بازی را برای افراد بالای 12 سال بدون مشکل می‌داند.

نام بازی

Portal 2

پلتفرم

pc

سال

2011

شرکت سازنده

Valve Software

Portal 2 یک بازی در ژانر معمایی-سکوبازی (Puzzle-Platformer) با دوربین اول‌شخص است. این بازی در ادامه بازی Portal ساخته است و برای کنسول‌های PS3، Xbox360 و رایانه‌های شخصی انتشار یافته است. دارای بخش تک‌نفره (Single Player) برای روایت داستان و دارای بخش بازی گروهی (Multiplayer) برای روایت داستانی متفاوت و ...ادامه مطلب