Alternate Text

نام بازی


Yoku's Island Express

سوسک پست‌چی در راه نجات جزیره اسرارآمیز

سبک بازی:

گوناگون

پلتفرم:

pc

سال:

2018

شرکت سازنده:

Team 17, Villa Gorilla, Sold Out

Yoku's Island Express یک بازی با ژانر سکوبازی-ماجراجویی (Platformer-Adventure) است که دوربین آن از کنار (Side camera) می‌باشد. این بازی تنها دارای بخش تک‌نفره (Single player) بوده و برای کنسول‌های PS4، Xone و Nintendo switch و همچنین برای رایانه‌های شخصی، در سال 2018 انتشار یافته است. فضای بازی یک جزیره استوایی خیالی است که موجودات فانتزی در آن زندگی می‌کنند. داستان بازی در خصوص سوسک سرگین غلتانی است که در یک سفر ماجرایی به جزیره‌ای استوایی رسیده و متوجه می‌شود که مشکلات ایجاد شده در این جزیره، به این سبب است که نگهبان جزیره به خوابی فرو رفته است. Yoku قهرمان ماجراجو، باید راهی برای بیدار کردن این نگهبان باستانی پیدا کند. ایده طراحی روند بازی Yoku's Island از روی بازی Pinball است. بازیی که در آن بازیکنان سعی می‌کنند توسط اهرم‌های موجود بازی، توپ را به نقاطی خاص فرستاده و امتیاز مورد نظر را بگیرند. در Yoku's Island کل جزیره مشابه دستگاه Pinball عمل کرده و قهرمان بازی به عنوان توپ این بازی عمل می‌کند. بر خلاف دیگر بازی‌های سکوبازی بازیکن نمی‌تواند با شخصیت بازی، اقدام به پرش کند. و برای رفتن به نقاط غیر قابل دسترس، او باید توپ متصل به شخصیت را در برخورد با اهرم‌ها قرار دهد و از طریق پرشی که آن‌ها ایجاد می‌کنند، به آن نقاط برسد. بیشتر اهداف موجود در بازی، رسیدن به نقاط خاص است که برای انجام این کار در واقع بازیکن دست به حل معماهای تصویری و هندسی می‌زند. بازی از لحاظ کیفی در سطح ایده‌ال است. گرافیک آن بنا به سبک بازی مناسب است و در کل باید گفت که این بازی خاص و منحصر به فرد است. ترکیبی عالی از دو ژانر دور از هم در آن اتفاق افتاده که عملا سبک جدیدی را پدید آورده است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که سختی بیش از حد در کنترل شخصیت بازی، می‌تواند سبب دلسردی بازیکن شود.

پدر و مادری که قصد تهیه این بازی را برای فرزند خود دارند، در نظر داشته باشند که محتوای آسیب‌رسان خشونت در بازی وجود دارد که در سطح خفیف بوده و از حد شکستن اجسام فراتر نمی‌رود. ESRA انجام این بازی را برای افراد بالای 7 سال بدون آسیب می‌داند.

نام بازی

Thumper

پلتفرم

pc

سال

2016

شرکت سازنده

Drool

بازی Thumper در سال 2016 با سبک اکشن و سکو بازی (Action-Platformer) به بازار آمد. این بازی که انواع آن بیشتر در بازی‌های موبایلی یافت می‌شود، متمرکز بر حرکات سریعی است که بازیکن با توجه به مسیر حرکت و موانع باید اعمال کند، تا بتواند مراحل را پشت سر بگذارد. ...ادامه مطلب