Alternate Text

نام بازی


City of Brass

سرقت از شهر اشباح

سبک بازی:

اکشن-ماجرایی

پلتفرم:

pc

سال:

2017

شرکت سازنده:

Uppercut Games Pty Ltd

بازی City of Brass یک بازی با ژانر اکشن (Action) است که خواص سبک فرار از سیاه‌چال (Dungeon Crawl) را نیز در خود دارد. دوربین بازی اول‌شخص بوده و فقط دارای بخش تک‌نفره (Single Player) است. بازی در سال 2017 و برای کنسول‌های PS4، Xbox ONE و رایانه‌های شخصی انتشار یافته است. فضای بازی فانتزی و خیالی است. فضای شرقی-عربی که نظیر آن در قصه‌های هزار و یک شب به چشم می‌خورد. شهری رازآلود پر از گنج‌های متنوع که توسط سحر و طلسم و انواع تله‌های مرگبار از آن محافظت می‌شود. از ویژگی‌های منحصر به فرد بازی این است که بر خلاف اغلب بازی‌های دیگر این ژانر بازیکن با اشباح و موجودات شیطانی، فقط در محیط‌های تاریک و دخمه‌ها مواجه نمی‌شود بلکه با آن‌ها در زیر نور آفتاب به مبارزه می‌پردازد. بازی به لحاظ فضا وام‌دار سری بازی Prince of Persia است. داستان بازی در خصوص یک دزد (Thief) حرفه‌ای است که قصد دارد گنج اصلی شهر Brass را برباید. شهری که مرده‌های زنده‌شده (Undead) و اشباح  به همراه تله‌های مخوف از آن محافظت می‌کنند. قهرمان بازی از انواع سلاح سرد در کنار یک شلاق استفاده می‌کند. از این شلاق می‌توان به عنوان سلاح و یا وسیله‌ای برای پرش از نقطه‌ای به نقطه دیگر استفاده کرد. از گنج‌های کوچک و بزرگی که در محیط به دست ‌می‌آید، می‌توان برای خرید تجهیزات بهتر استفاده کرد. در مبارزات استفاده کردن از امکانات موجود در محیط می‌تواند نقش اساسی در پیروزی داشته باشد. بازی به لحاظ کیفیت گرافیک در سطح ایده‌آلی قرار دارد و صدا گذاری‌ها در آن به خوبی انجام شده‌اند. مبارزات تن‌به‌تن، حرکات شخصیت چالاکِ قهرمان بازی و دشمنان مختلف موجود در بازی همگی حس خوبی را به بازی داده‌اند. از نکات منفی بازی به کم بودن حجم و عمق داستان آن می‌توان اشاره کرد. همچنین در قسمت روند بازی نیز سازندگان سعی در ایجاد عمق نداشته‌اند. علاقه‌مند به بازی‌هایی در حال و هوای شکار گنجینه‌ها، از انجام این بازی لذت می‌برد.

لازم است والدین در خصوص این بازی بدانند که تنها عنصر آسیب‌رسان قابل توجه در آن، خشونت است. خشونتی که در سطح نسبتا خفیف بوده و فقط نمایش خون کارتونی دارد. محتواهای آسیب‌رسان ترس، ناهنجاری‌های اجتماعی و دخانیات در سطح بسیار خفیف هستند. لطفا در هنگام خرید به رده‌سنی تخصیص داده شده توسط ESRA دقت فرمایید.

نام بازی

Arc Continuum

پلتفرم

pc

سال

2017

شرکت سازنده

Akimbo Creations

Arc Continuum یک بازی با ژانر اکشن-ماجراجویی (Action-Adventure) است که دارای دوربین سوم‌شخص است. بازی در سال 2017 برای رایانه‌های شخصی انتشار یافته و دارای بخش‌های تک‌نفره (Single Player) و چندنفره (Multiplayer) است که در بخش گروهی نیز داستان بازی به صورت همکاری‌کننده (Co-op) دنبال می‌شود. فضای بازی علمی-تخیلی است، ...ادامه مطلب