Alternate Text

نام بازی


Need for Speed: Shift

سرعت و مسابقه

سبک بازی:

شبیه سازی, مسابقه ای / رانندگی

پلتفرم:

xbox 360

سال:

2009

شرکت سازنده:

slightly mad studios, ea bright light

بازی Need For Speed: Shift در سال 2009 با سبک رانندگی و مسابقه (Driving/Racing) به بازار آمد.  سری بازی‌های Need For Speed از دیرباز تا کنون در سال‌های مختلف انتشار یافته‌اند و همواره مخاطبان خاص خود را داشته‌اند. این بازی مانند سری‌های پیشین خود رانندگی‌های پرسرعت به صورت مسابقه‌ای و خیابانی را دارد و مراحل آن برای حالت تک‌نفره چهار حالت تعریف شده که با پیروزی در آن‌ها می‌توان اتومبیل را تغییر داد. در این بازی می‌توان به دلخواه طراحی‌های مختلفی بر روی وسیله نقلیه صورت داد که این امر می‌تواند با توجه به انتخاب‌های موجود برای افرادی که به صورت حرفه‌ای اجزای ماشین را برای مسابقه می‌شناسند جذابیت ویژه‌ای داشته باشد. در این بازی که نسبت به سری‌های پیشین آن تنها اندکی تغییرات اعمال شده است، بازیکن باید در نظر داشته باشد که در رانندگی‌ها سعی شده است از عناصر شبیه‌سازی هم بهره برده شود که این امر باعث می‌شود رانندگی کمی سخت‌تر از آنچه در قبل دیده می‌شد، باشد. در کل می‌توان عنوان کرد که این بازی برای مخاطبان Need For Speed آنچنان که باید نکته ویژه جدیدی ندارد، اما باز هم سرعت، مسابقه و هیجان کافی در آن وجود دارد.

نیاز است والدین پیش از خرید این بازی چند نکته را در نظر داشته باشند. سری بازی‌های Need For Speed در مورد رانندگی‌های سریع خیابانی است که در آن آسیب زدن به سایر ماشین‌ها یا عدم توجه به علائم و نوع خیابان‌ها برای پیروزی امری طبیعی است، این نوع حرکت‌ها در حقیقت دارای محتوای آسیب‌رسان خشونت است و تا حدی می‌تواند تاثیر‌گذار باشد. شاید مهم‌ترین بخش از تاثیر‌گذاری این بازی آسیب ندیدن رانندگان در برخوردهای بسیار سنگین است و باید اشاره داشت که اتومبیل‌ها هم به صورت سطحی دچار آسیب دیدگی می‌شوند، این موضوع تا حدی با این فرض که افراد در رانندگی‌های واقعی قوانین را تحت تاثیر بازی جدی نگیرند می‌تواند تاثیرگذاری منفی داشته باشد. 

نام بازی

Shift 2: Unleashed

پلتفرم

xbox 360

سال

2011

شرکت سازنده

Straight Right, Slightly Mad Studios

Shift 2: Unleashed یک بازی با سبک مسابقه‌ای-رانندگی (Driving-Racing) است که به عنوان هفدهمین بازی در سری Need for speed در سال 2011 و برای XBOX 360، PS4 و رایانه‌های شخصی انتشار یافت. بازی دارای بخش‌های تک‌نفره (Single Player) و چندنفره (MultiPlayer) می‌باشد. بازی با استفاده از فیزیک مناسب و ...ادامه مطلب