Alternate Text

نام بازی


Portal 2

آزادی در گرو حل معما

سبک بازی:

اکشن-ماجرایی

پلتفرم:

pc

سال:

2011

شرکت سازنده:

Valve Software

Portal 2 یک بازی در ژانر معمایی-سکوبازی (Puzzle-Platformer) با دوربین اول‌شخص است. این بازی در ادامه بازی Portal ساخته است و برای کنسول‌های PS3، Xbox360 و رایانه‌های شخصی انتشار یافته است. دارای بخش تک‌نفره (Single Player) برای روایت داستان و دارای بخش بازی گروهی (Multiplayer) برای روایت داستانی متفاوت و تجربه بازی به شکل همکاری‌کننده (Co-Up) است. محیط بازی اغلب شباهت به یک کارخانه بزرگ و یا یک آزمایشگاه عظیم دارد که بخش‌هایی از آن تخریب شده باشد. محیطی بسیار درگیر با فضاهای علمی-تخیلی که متناسب با فضای داستانی بازی نیز هست. روند بازی حول محور حل معماها با زاویه دید اول‌شخص می‌گذرد. بازیکن شخصیتی به نام Chell را کنترل می‌کند. البته در قسمت بازی همکاری‌کننده دو شخصیت رباتی دیگر برای بازی کردن وجود دارند. شخصیت بازی می‌تواند میزان محدودی آسیب‌دیدگی را تحمل کند اما اگر در معرض آسیب شدید مثل سقوط در حوضچه‌های سمی قرار گیرد، جان خود را از دست می‌دهد. قسمت آموزشی بازی (Training) به آموزش کنترل شخصیت و چگونگی تعامل با محیط می‌پردازد. اغلب معماهای بازی توسط سلاحی خاص که توان ایجاد جابه‌جا کننده‌ها (Portal) را داراست، حل می شوند. برای حل هر معما ممکن است راه‌های زیادی وجود داشته باشد. داستان بازی Portal متصل به داستان بازی معروف Half Life است. اتفاقات Portal 2 بعد از جریان Half Life 2 است. قهرمان داستان Chell، در حالی از خواب مصنوعی بیدار می‌شود که محیط آزمایشگاه توسط نیروی مخرب عظیم دچار تغییرات شده و محیط به مراتب بزرگتر شده است. مأموریت Chell خروج از این محیط است. او برای انجام این کار نیاز دارد از موانع زیادی بگذرد و معماهای زیادی را از سر راه خود بردارد. در ادامه راه قهرمان داستان حقایق زیادی را در خصوص تاریخچه این آزمایشگاه متوجه می‌شود. در خصوص کیفیت بازی باید گفت که بازی یک بازی کامل در ژانر خود است و از هر جهت قابل تقدیر است. گرافیک عالی، نویسندگی بی‌نظیر و دوبله بسیار مناسب برای شخصیت‌های بازی در کنار شخصیت‌پردازی بی عیب و نقص، از Portal 2 یک بازی کامل ساخته است. سطح سختی مناسب معماها و امکانات جدید که در این قسمت از سری بازی Portal وجود دارد، سبب شده است تا همه منتقدین این بازی را به عنوان یک شاهکار معرفی کنند. اگر در جستجوی تجربه انجام یک بازی کامل و بی‌نقص در ژانر معمایی هستید، Portal 2 بازی شماست.

پدر و مادرها چند نکته را در خصوص این بازی بدانند. مهمترین عنصر آسیب‌رسان موجود در بازی حس یأس و ناامیدی است که می‌تواند به بازیکن دست دهد. مسائلی در داستان بازی وجود دارند که می‌توانند حس ناامیدی نسبتا بالایی را در مخاطب ایجاد کنند. خشونت موجود در بازی خفیف است و نمایش خون ندارد. لطفا در هنگام خرید به رده‌سنی اعلام شده توسط ESRA توجه فرمایید.

نام بازی

Lego The Incredibles

پلتفرم

pc

سال

2018

شرکت سازنده

TT Games

Lego The Incredibles یک بازی در ژانر اکشن-ماجرایی (Action-Adventure) با دوربین سوم‌شخص است. بازی دارای بخش‌های تک‌نفره (Single Player) و چندنفره (Multiplayer) بوده و در سال 2018 برای کنسول‌های PS4، Xone، Nintendo Switch و رایانه‌های شخصی انتشار یافته است. فضای بازی دنیای‌باز (Open world) است و جریان بازی در دو ...ادامه مطلب