Alternate Text

نام بازی


Shift 2: Unleashed

مسابقه ماشین‌سواری مرز بین واقعیت و بازی

سبک بازی:

شبیه سازی, مسابقه ای / رانندگی

پلتفرم:

xbox 360

سال:

2011

شرکت سازنده:

Straight Right, Slightly Mad Studios

Shift 2: Unleashed یک بازی با سبک مسابقه‌ای-رانندگی (Driving-Racing) است که به عنوان هفدهمین بازی در سری Need for speed در سال 2011 و برای XBOX 360، PS4 و رایانه‌های شخصی انتشار یافت. بازی دارای بخش‌های تک‌نفره (Single Player) و چندنفره (MultiPlayer) می‌باشد. بازی با استفاده از فیزیک مناسب و رعایت جزئیات دقیق در خصوص خودروهای مسابقه‌ای، سطحی از شبیه‌سازی رانندگی را پدید آورده است. حدود 150 خودرو مسابقه‌ای در بازی وجود دارند که می‌توان در 36 مسیر مسابقه (Track) موجود از آن‌ها استفاده کرد. در بازی بخش‌های رقابتی خاصی وجود دارد و علاوه بر مسابقات عادی بازیکن می‌تواند در بخش‌هایی مثل رقابت خودروهای قدیمی‌تر و خودروهای با حجم موتور بالا (Muscle Cars) نیز شرکت کند. همچنین مسابقات شبانه نیز به بازی اضافه شده‌اند. در شروع انجام بازی، بازیکن می‌بایست با گذاراندن یک مسیر در دو دور و با سطح سختی بالا، سطح سختی بازی را برای خود مشخص کند. در این قسمت مخاطب این امکان را دارد تا متوجه شود که به چه میزان کمک (Assist) احتیاج دارد. رانندگان حرفه‌ای و معروف جهان در نقش استاد و آموزگار برای بازیکن عمل می‌کنند و به او کمک می‌کنند تا در بخش‌های مختلف به سرعت پیشرفت کند. بازی نسبت به سری پیشین خود پیشرفت چشم‌گیری نکرده است. موسیقی بازی بسیار عالی ساخته شده است و به هیجان انجام آن می‌افزاید. اضافه کردن دوربین کلاه ایمنی (Helmet) تجربه متفاوتی به لحاظ بصری در بازی ایجاد کرده است. هوش‌مصنوعی در بازی به شکلی غیر طبیعی بازیکن را به چالش می‌کشد، که این موضوع می‌تواند تا حدی آزار‌دهنده باشد. علاقه‌مند به بازی‌های مسابقه‌ای واقع‌گرایانه از انجام این بازی لذت می‌برد.

پدر و مادرها در حین تهیه این بازی برای فرزند خود در نظر داشته باشند که محتوای آسیب‌رسان جدی در بازی وجود ندارد. به سبب پیچیدگی‌ها و سختی که در انجام بازی وجود دارد، انجام آن به افراد زیر 7 سال توصیه نمی‌شود.

نام بازی

Need for Speed: Shift

پلتفرم

xbox 360

سال

2009

شرکت سازنده

slightly mad studios, ea bright light

بازی Need For Speed: Shift در سال 2009 با سبک رانندگی و مسابقه (Driving/Racing) به بازار آمد.  سری بازی‌های Need For Speed از دیرباز تا کنون در سال‌های مختلف انتشار یافته‌اند و همواره مخاطبان خاص خود را داشته‌اند. این بازی مانند سری‌های پیشین خود رانندگی‌های پرسرعت به صورت مسابقه‌ای و ...ادامه مطلب