Alternate Text

نام بازی


XCOM: Enemy Unknown

حضور فرازمینی‌ها و جنگ برای زمینی آرام

سبک بازی:

استراتژی

پلتفرم:

pc

سال:

2012

شرکت سازنده:

firaxis games, feral interactive, 2k games

بازی Xcom: Enemy Unknown با سبک استراتژیک و نوبتی (strategy, Turn Based) در سال 2012 به بازار آمد. این بازی اگر چه به ظاهر شباهت زیادی با سری قبلی آن دارد اما تغییرات بسیاری در آن  اعمال شده است. داستان بازی مبارزه با فرازمینی‌ها یا فضایی هاست که برای تسخیر زمین حمله کرده‌اند و وظیفه بازیکن به عنوان رهبر یک گروه چند نفره انتخاب استراتژی برای مقابله و مبارزه با این موجودات است. این بازی به صورتی است که اجرای تاکتیک‌ها و استراتژی در آن باید به صورت حساب شده‌ای باشد، در غیر اینصورت شکست در آن قطعی است. بازیکن باید بداند که در این بازی تا آخرین لحظه هیچ چیز قطعی نیست و باید تا آخرین دشمن را برای پیروزی از بین ببرد. درگیری‌های متنوع، در نظر گرفتن تحرکات مختلف، مبارزه برای بدست آوردن سلاح‌های بهتر و قوی‌تر و نبرد‌های ویژه از جمله خصوصیات این بازی است که می‌توان به آن اشاره داشت. هرچند ممکن است بازی تا حدی مشابه بازی گذشته بوده و به نظر خسته کننده بیاید اما سازندگان آن به طرز مناسبی تنوع را به بازی اضافه کرده و جذابیت آن را بالا برده‌اند، در نتیجه بازی به صورتی نیست که بتوان آن را نیمه‌کاره را رها کرد و به نظر به حد کافی جذاب می‌آید.

نیاز است والدین چند مورد را در مورد محتوای آسیب رسان این بازی بدانند. از آنجایی که این بازی سرتاسر حول مبارزه و درگیری است دارای خشونت همراه با نمایش خون است، هم‌چنین حضور موجوداتی برای تسخیر زمین ممکن است تا حدی حس ترس را به بازیکن القا کند. در برخی از موارد هم از سوی کاراکترها کلمات نامناسبی به گوش می‌رسد که از لحاظ هنجاری گفتار ناشایست طلقی می‌شوند. این بازی برای مخاطبین بزرگسال ارائه شده و برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست. لطفا در هنگام خرید به برچسب و رده سنی تخصیص داده شده ESRA دقت فرمایید.

نام بازی

Urban Empire

پلتفرم

pc

سال

2017

شرکت سازنده

Fragment Production Ltd

Urban Empire یک بازی استراتژی (Strategy) است که عناصر مدیریتی زیادی نیز در آن به چشم می‌خورد. بازی فقط دارای قسمت تک‌نفره است. تفاوت اصلی این بازی با بازی‌های مشابه در این است که در اغلب بازی‌های این سبک بازیکن به کنترل یک کشور می‌پردازد، اما در Urban Empire تمام ...ادامه مطلب