Alternate Text

نام بازی


Urban Empire

شهرداری و مدیریت برای چند نسل

سبک بازی:

استراتژی

پلتفرم:

pc

سال:

2017

شرکت سازنده:

Fragment Production Ltd

Urban Empire یک بازی استراتژی (Strategy) است که عناصر مدیریتی زیادی نیز در آن به چشم می‌خورد. بازی فقط دارای قسمت تک‌نفره است. تفاوت اصلی این بازی با بازی‌های مشابه در این است که در اغلب بازی‌های این سبک بازیکن به کنترل یک کشور می‌پردازد، اما در Urban Empire تمام توجه بازی به یک شهر و شرایط زیستی و رفاهی آن می‌باشد. بازیکن در بازی شهر را به شکل دلخواه خود می‌سازد و نسبت به زمانه‌ای که در آن قرار دارد سعی به ارتقا علمی و فرهنگی شهر می‌کند. با هر کشف جدید در زمینه علم یا ورود هر علم جدید به شهر بازیکن باید برای آن قانون جدید وضع کند. بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند و دارای حال و هوایی قرن هجدهمی است که تا حدود دویست سال بعد از نقطه شروع نیز پیشرفت می‌کند. این بازی می‌تواند برای طرفداران بازی‌های این سبک مثل سری بازی‌های Civilization جذابیت زیادی داشته باشد.

پدر و مادرها بهتر است چند نکته را در خصوص این بازی بدانند. این بازی دارای محتواهای آسیب‌رسان شدید ترس و خشونت نیست. اما باید اشاره کرد که بازی برای کودکان و نوجوانان طراحی نشده است و مناسب بزرگسالان می‌باشد. در بازی قوانینی باید وضع شود که مفاهیم آن بیشتر برای بزرگسالان ملموس است و همچنین انجام بازی نیاز به دید مدیریتی مناسب و انتخاب به موقع استراتژی‌های مختلف دارد. به همین سبب ESRA رده‌سنی بازی را 18+ سال تشخیص داده است.

نام بازی

XCOM: Enemy Unknown

پلتفرم

pc

سال

2012

شرکت سازنده

Firaxis Games, Feral Interactive, 2K Games

بازی Xcom: Enemy Unknown با سبک استراتژیک و نوبتی (strategy, Turn Based) در سال 2012 به بازار آمد. این بازی اگر چه به ظاهر شباهت زیادی با سری قبلی آن دارد اما تغییرات بسیاری در آن  اعمال شده است. داستان بازی مبارزه با فرازمینی‌ها یا فضایی هاست که برای تسخیر ...ادامه مطلب