Alternate Text

پرسشهای متداول

 

 

  • ESRA مخفف چیست؟

ESRA مخفف Entertainment Software Rating Association (نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای) است.

  • چگونه برای فرزندانم بازی مناسب انتخاب کنم؟

برای انتخاب مناسب بازی میتوانید در سایتهای معرفی بازی تحقیق کنید و رده سنی آن بازی را از قسمت جستجوی رده سنی سایت جستجو کرده و در صورت تناسب آن با رده سنی فرزند خود نسبت به خرید آن اقدام کنید .

  • سایت اسرا در انتخاب بازی به من کمک میکند؟

بلی، از قسمت معرفی بازی سایت میتوانید با توجه به سن فرزند خود و روحیات او بهترین بازیها را به همراه توضیحات ، داستان کلی ، روند بازی و محیط بازی انتخاب کنید.

  • فرزند من بین سن 7 تا 12 سال است چه رده ی سنی برایش مناسب است ؟

رده های سنی اسرا به عنوان مثال بصورت +7 نمایش داده میشود یعنی این رده سنی برای افراد بالاتر از 7 سال مناسب است.

  • چگونه میتوانم رده سنی بازی یک بازی مشخص را بدانم؟

در صفحه اصلی سایت اسرا قسمتی برای جستجوی رده سنی وجود دارد که با وارد کردن اسم بازی (یا قسمتی از اسم بازی) به راحتی میتوانید بازی مورد نظر را پیدا کرده و از رده سنی
(وضعیت رده بندی) آن بازی مطلع شودید.

  • با فرزندم برای چگونگی بازی و اوقات فراغت او مشکل دارم چکار کنم؟

سایت اسرا قسمتی برای ارائه مشاوره به خانواده ها به صورت آنلاین قرار داده که برای مشکلات خود میتوانید از مشاور سایت کمک بگیرید.

  • برای کمک گرفتن از مشاور سایت باید چکار کرد؟

برای استفاده از امکانات مشاوره سایت اسرا باید ابتدا از منوی بالای صفحه اصلی گزینه ثبت نام را انتخاب کرده و پس از پر کردن فرم و ورود اطلاعات مورد نیاز با نام کاربری و رمز عبور به پنل کاربری خود در سایت وارد شده و از قسمت مشاوره سایت میتوانید مشکل خود را مطرح نموده تا در اولین فرصت مشاور سایت پاسخ دهد.

  • تفاوت میان لوگو های سیاه سفید با لوگو های رنگی چیست؟

بازی هایی که در سایت رده سنی آنها با لوگوی رنگی مشخص شده در بازار موجود است و امکان خرید آن با رده سنی اسرا وجود دارد ولی بازی های دارای لوگوی سیاه و سفید فعلا در بازار موجود نیست و ناشرین در صدد نشر این سری بازی ها با لوگوی اسرا هستند و به زودی امکان خرید آن در بازار فراهم می شود.

  • مفهوم امتیاز مهارت انجام بازی چیست؟

نظام رده بندی اسرا رده سنی بازی ها را بر اساس محتوا های آسیب رسان اعلام میکند بنابراین بازی هایی وجود دارند که علیرغم رده سنی پایین، نیاز به مهارت یا مهارت های خاصی دارند که کارشناسان اسرا این امتیاز ها را بر اساس تجربیات خود در بازی اعلام میکنند ،تا والدین بتوانند به راحتی برای فرزندان خود بازی انتخاب کنند.

 

  • مفهوم امتیاز های محتوای آسیب رسان چیست؟

کارشناسان اسرا به 5 محتوا آسیب رسان بر اساس دیده ها و شنیده های خود در بازی امتیاز میدهند و این امتیازات وجود و شدت این 5 محتوا در بازی مشخص میکنند و والدین میتوانند بدون اینکه بازی را انجام دهند از وجود و شدت آنها مطلع شده و در تصمیم گیری برای خرید آن با دقتی بیشتر عمل کنند